30 kwietnia 2017

Opi­nia in­nych jest ważna, lecz nie na ty­le by kiero­wała ona naszym życiem
Dzisiaj z opinią innych spotykamy się wszędzie. Nie ważne czy to w szkole, internecie czy osiedlowym sklepie. Tam gdzie są ludzie, tam też jest ich opinia. Tak naprawdę codziennie ktoś coś o nas mówi, my nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale tak jest.

Ludzie to plotkarze. Zawsze plotkowali, plotkują i plotkować będą. Tak już jest i koniec kropka, a my musimy to zaakceptować. Nie ważne czy coś robimy dobrze czy źle. Zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy naszych czynów. Nigdy nie zadowolimy wszystkich. Tak się nie da. 

Ale czy warto się tym przejmować? Uważam, że nie do końca, bo jeśli robimy to co kochamy, dążymy do upragnionego celu, a ktoś chcę nam podciąć skrzydła to nie poddawajmy się, nie pokazujmy, że jego słowa nas ranią. W naszym życiu to my ogrywamy kluczową rolę i nie możemy wyjść do świata z obawą przed opinią innych. Gdyby każdy przejmował się opinią innych to myślę, że nie byłoby tak wielu blogów czy youtuberów. Oczywiście nie możemy stać się też egoistami. Musimy troszczyć się o swoje szczęście, ale musimy też pamiętać o szczęściu i uczuciach otaczających nas osób, nie możemy im wyrządzać krzywdy świadomie i ich ranić. Musimy wspierać naszych bliskich, a nie patrzeć tylko na siebie. Trzeba pogodzić te dwie sprawy.


Jeśli ktoś nam powie "Nie podoba mi się Twoja bluzka" , nie możemy wtedy obrażać się na tę osobę, czy ją obrażać,  co innego jest powiedzieć swoją opinię, a co innego narzucać swoje zdanie, obrażać itp. Musimy umieć to odróżniać. Nie możemy pozwolić wejść sobie na głowę i być niczym marionetka sterowana innymi ludźmi, ale tak samo nie możemy być zapatrzeni tylko w siebie i uważać się za ideałów i każde słowo na nasz temat odbierać jako atak. Nikt nie jest idealny, każdy ma wady i zalety i trzeba się z tym pogodzić. Nie możemy komuś narzucać własnej woli i z premedytacją podcinać skrzydła, odbierać marzenia. Tak samo nie możemy pozwoli, by ktoś nami manipulował i podejmował decyzję za nas.

UDOSTĘPNIJ TEN POST

19 komentarzy :

 1. Dobrze powiedziane, poza tym wielokrotnie ludzie osądzają siebie nawzajem. bo tak jest łatwiej, lepiej przecież obrobić komuś tyłek niż spiąć swój i coś zrobić ;)
  Zapraszam: http://oczamimalilaty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny post! ♥
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Misiaaa <3 post jest świetny <3 , uwielbiam twoje wpisy są takie prawdziwe, widzę ile wkładasz serca w tego bloga i jestem z ciebie bardzo dumna(kimś mi tu pachnie , tylko trochę w innej formie to było :P ) pisz jak najczęściej bo jesteś w tym naprawdę dobra , widać że blog to twoja pasja <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie powinniśmy przejmować się opinią innych.
  Postępujmy w życiu w zgodzie ze sobą :)
  Ładne, wiosenne zdjęcia.
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny, przemyślany post :) Wiele razy spotkałam się z tym, że ktoś obrażał się, bo ktoś inny wyraził swoją opinię na jakiś temat, która nie zgadzała się z opinią danej osoby :) Fajnie poznać kogoś z Lubelskiego :) Pozdrawiam

  https://agrafka-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz 100% rację. Opinia innych jest ważna , ale nie najważniejsza i nie powinniśmy się nią kierować. Bardzo fajny , przemyślany post. Pozdrawiam :)
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dobrze napisane. Znakomicie ukazałaś to jak należy reagować na opinie innych oraz głosić swoje opinie na ich temat, tak aby nikogo nie urazić.
  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 8. To prawda, że zawsze znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy na naszych działań. Piszesz, że jeśli ludzie tak bardzo przejmowaliby się opinią innych, to nie byłoby tylu blogerów i yutuberów. Ja uważam, że mogłoby nie powstać wiele wynalazków/odkryć.

  http://modaialex.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Opinia ludzi czasem jest ważna, ale trzeba rozumować czy jest ona prawdziwa czy bezpodstawna. Trzeba znać umiar.

  http://tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Robię zdjęcia Nikonem Coolpix L810
  Twoje fotki też są super :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo dobre podejście, Nie możemy się przejmować wszystkim co inni mówią. Zwłaszcza, że ludzie uwielbiają mówić na każde tematy (które ich nie dotyczą). wchodzą z buciorami w życie i uprzykrzają je nam. Dlatego warto podchodzić do wszystkiego z dystansem i ten dystans mieć również do siebie :) Super zdjecia! ♥

  OdpowiedzUsuń
 12. Należy miec dystans do siebie, krytykę również przyjmować, ale jeżeli jest ona uzasadniona. Czasem spojrzenie innej osoby, rada mogą okazać się bardzo pomocne.
  Wystrzegać się natomiast musimy ludzi, którzy obrażają nas ot tak, po prostu. Bo nam zazdroszczą. I co najważniejsze, nie zadręczać się i nie poddawać bo ktoś tak sobie życzy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja niestety często boję się opinii innych, ale nie warto sobie tym marnować życia. Mój blog - kliknij! <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne zdjęcia ;D

  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Moim zdaniem w ogóle nie powinniśmy się przejmować opinią innych,bo gdy to robimy z czasem przestajemy być sobą i na siłę staramy dopasowywać do innych. Mam gdzieś co o mnie myślą,mówią,jestem sobą,choć do tego w dzisiejszych czasach trzeba odwagi i dobrze mi z tym. Pozdrawiam cię serdecznie. Stasiek z www.stanislawgorny.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Też jestem z woj.Lubelskiego :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Moim zdaniem ważne, ze nam dane kwestie w życiu odpowiadają, a opinia innych powinna w niewielkim stopniu nami pokierowac.

  xclaudia-wojcik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajny blog i wszystko co się w nim znajduje!;P
  Rob dalej swoje i nie przejmuj sie opinią innych;>
  Tak trzymaj! flarri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.